Noc s Andersenem 29.3.2019

01.04.2019 00:00

29. 3. 2019 proběhla v 21 zemích na 1750 místech již 19. Noc s ANDERSENEM. Naše knihovna nebyla výjimkou a 29. března se u nás sešlo 11 dětí z Petřvaldu a 11 dětí z polské Jasieniçy.

Děti přivítal p. místostarosta alias H. CH. Andersen a popřál jim zábavnou noc plnou čtení. Letos mezi nás zavítali i skauti z Rychvaldu  -  7. junácký oddíl Skarabeus, kteří pro nás připravili venkovní soutěže na edukační stezce pod kostelem.  Potom, příjemně vyvětraní jsme navštívili Technické muzeum,  kde si děti vyrobily svíčky z včelích pláství a poskládaly puzzle z dobových fotografií. Po návratu do knihovny jsme zasedli k občerstvení. Tradičně byla pizza z pizzerie Silvie z Orlové. Při našem hodování dětem skautský vedoucí Kazan ( David Pressen ) povyprávěl o tom, co skauti podnikají a o co se snaží. Bylo to velmi zajímavé  a podnětné.  Dalším bodem programu bylo vyrábění z keramiky pod vedením p. učitelky Kateřiny Benešové. Letos jsme vyráběli budovu knihovny. Po naglazování a vypálení si děti své výrobky mohou vyzvednout v knihovně. Po uklidňující práci s keramikou jsme se zase rozhýbali při zábavných soutěžích.  Abychom si připomněli magické pohádky pana Andersena , pár jsme si jich přečetli a přitom jsme výjevy z těchto pohádek hned malovali na společný velký papír. Následovala půlnoční pyžamková diskotéka a pak se zase četlo, tentokrát už ve spacáčcích na dobrou noc. Za pomoc s organizací děkujeme našim milým bývalým knihovnicím J Ince Burové a Majce Mráčkové. Ráno jsme posnídali vánočku s máslem a buchty, které napekly hodné maminky a rozešli se domů. Na shledanou zase za rok pane Andersene !

Fotky naleznete na: Noc s Andersenem 2019