Město Petřvald - knihovna

K Muzeu 150
Petřvald
735 41
596 542 952
sigla: KAG504
ev. číslo: 3035/2002
knihovna@petrvald-mesto.cz

Čtení pomáhá

Milí žáci a studenti Petřvaldských škol,

pokud rádi čtete, máme pro vás tip, jak přečtené knihy zúročit a pomoci těm, kteří to potřebují. V knihovně jsme označily vybrané knihy logem akce ČTENÍ POHÁHÁ, po přečtení těchto knih lze na stránkách www.ctenipomaha.cz/ vyplnit kvíz o dané knize, a kredit v hodnotě 50 Kč, který za to dostanete, můžete věnovat na charitu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pravidla:

Čtenáři:

Projektu se mohou zúčastnit pouze žáci základních škol a studenti prezenční formy středních škol v České republice. Každý čtenář bude zařazen do jedné z kategorií:

  • 1.–5. třída ZŠ
  • 6.–9. třída ZŠ a 1.–4. ročník osmiletých gymnázií
  • SŠ a 5.–8. ročník osmiletých gymnázií

Čtenáři mohou získat odměnu pouze za přečtené knihy ze své kategorie nebo z kategorie o jednu úroveň vyšší.

Pokud čtenář uvede při registraci nepravdivé údaje, může být jeho účet zrušen, včetně všech kreditů, které získal.

Testy:

Pro testování musí být čtenář přihlášen. Každý test trvá 5 minut. Každou knihu je možné testovat pouze třikrát. Po třetím neúspěšném pokusu lze knihu znovu testovat až za týden.

Úspěšný je pouze takový test, u kterého byly zodpovězeny všechny odpovědi správně. Po úspěšném testu již nelze test opakovat - za každou knihu lze získat pouze 1 kredit.

Příspěvky:

Odměnu za přečtení knihy získá čtenář pouze v případě správně zodpovězeného testu. Za každý úspěšný test bude připsáno 50 korun kreditu. Kredit 50 korun lze převést pouze na jednu charitu. V případě, že bude mít čtenář úspěšně splněno více testů u více knih, může kredit libovolně rozdělit mezi charity nebo věnovat veškerý kredit jedné charitě. Pokud byl kredit již jednou přidělen, tak to není možné změnit.

Zdroj: www.ctenipomaha.cz/cs/Pravidla